ŚNIADANIE BIZNESOWE

W dniu dzisiejszym miało miejsce ciekawe wydarzenie zorganizowane przez Izbę we współpracy z Santander Bank. Specjaliści z Pionu Bezpieczeństwa Cybernetycznego Centrali Banku w Polsce wykorzystując globalne doświadczenie i obserwowane trendy zaprezentowali główne zagrożenia i techniki obronne związane z intensywnym używaniem powszechnych dzisiaj elektronicznych kanałów bankowości.

Spotkanie, które odbyło się w hotelu „OLIMP” składało się zarówno z prezentacji jak i ożywionej dyskusji i sesji pytań i odpowiedzi uczestników spotkania.

Ponieważ prezentacja nie będzie dostępna do dystrybucji wśród członków Izby , poniżej przedstawiamy podsumowanie i kilka kardynalnych zasad, które pomogą zmniejszyć ryzyko skutecznego ataku na nasz biznes lub życie prywatne:

  1. Zastanów się zanim 'klikniesz” na mail, otworzysz załącznik lub odpowiesz na zaproszenie złożone Tobie podczas odwiedzin na nieznanej bliżej stronie „www”.
  2. Zachowaj dyskrecję dotyczącą zarówno życia prywatnego jak i biznesowego w portalach społecznościowych- dzisiaj są głównym źródłem wiedzy dla przestępców i służą budowie projektów ataku na jednostki/przedsiębiorców.
  3. Chroń i twórz mocne swoje hasła. Rozważ używanie haseł frazowych (najlepiej wielojęzycznych) tam gdzie taka opcja jest dostępna.
  4. Chroń swój sprzęt od kradzieży i zniszczeń mechanicznych. Nie używaj niesprawdzonych (np. rozdawanych gratis , znalezionych nośników USB).
  5. Jeśli widzisz coś podejrzanego zgłoś to do banku lub właściciela portalu/poczty. Dziel się ze znajomymi/rodziną informacjami o zagrożeniach i sposobach obrony/postępowania.